Kalıp Üretim Yönetimi

Anasayfa / Sektörler / Kalıp Üretim Yönetimi

Tilcomp Kalıp Üretim Yönetimi, sadece üretim detaylarını değil, iş akışının gerektirdiği tüm detayları içerir. Müşteriye verilen fiyat teklifi, mal yüklemesi, kalıp revizyonları tüm bilgileri ile takip edilir.

Ürün ile ilgili tüm görseller(Teknik Çizim, Teknik Döküman vb.) programa yüklenebilir. Teklifler siparişe dönüştüğünde işemirleri açılır Üretim Planlama ve Üretim devreye girer.

Teklif Yönetimi Modülü

Kalıplar için müşteriye verilen fiyat tekliflerini kayıt altına alır. Teklif hazırlarken oluşturulmuş hazır şablonlar kullanıcıya kolaylık sağlar. Türkçe ve/veya İngilizce teklif veya Proforma Fatura hazırlar.

İş Emri Modülü

Onaylanmış tekliflerin üretim süreci işemri oluşturularak başlar. Üretim rotaları ve hammadde ihtiyaçları tanımlanır. Üretim bilgileri kayıt altına alınır. Ayrıca işemri formuna istenilen çizim veya resim basılabildiği için özellikle üretim sırasında çalışanlara kolaylık sağlar.

Kalıp Bilgileri Modülü

Üretilen tüm kalıplar yazılım tarafından oluşturulan seri numaraları ile kayıt altına alınır. Her kalıpla ilgili tüm çizim, resim vb. evraklar bu modülde tutulur.

Servis Bakım Modülü

Satışı yapılmış kalıp ile ilgili tüm servis, bakım, revizyon ve onarım bilgilerini tutar, arşivler. Ayrıca her kalıbın periyodik bakım ve servis zamanlarını planlar ve uyarır.